Sort by

sree has logged 40 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
29
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ibiza

Ibiza

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Akihabara Majokko Princess

Akihabara Majokko Princess

2009
×
Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Again

You Again

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
17
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry