RSS feed for Aidan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Road

On the Road

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Core

The Core

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Dog and Glory

Mad Dog and Glory

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry