RSS feed for Aidan

Aidan has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry