RSS feed for Aidan

Aidan has watched 212 crime films.

  • Blue Ruin

  • Fast & Furious 6

  • Pain & Gain

  • Identity Thief

  • Gangster Squad

  • Taken 2

  • End of Watch

  • Seven Psychopaths

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Lawless

  • Killing Them Softly

  • The Dark Knight Rises

  • 21 Jump Street

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

  • Horrible Bosses

  • Bernie

  • Drive

  • Fast Five

  • The Other Guys

    ★★★½

  • The A-Team

  • Kick-Ass

  • Sherlock Holmes

  • Law Abiding Citizen

  • Fast & Furious

  • Transporter 3

  • The Dark Knight

  • Wanted

  • In Bruges

    ★★★★

  • Saw IV

  • Funny Games

    ★★★

  • American Gangster

  • Rush Hour 3

    ★★★

  • Ocean's Thirteen

  • No Country for Old Men

  • Shooter

  • Zodiac

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Saw III

  • The Departed

    ★★★½

  • Crank

  • Snakes on a Plane

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

  • Lord of War

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★½

  • Capote

    ★★★★½

  • The Exorcism of Emily Rose

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Sin City

  • Ocean's Twelve

  • White Chicks

  • The Punisher

  • Kill Bill: Vol. 2

  • Saw

  • Bad Santa

  • Mystic River

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • 2 Fast 2 Furious

  • The Italian Job

  • Daredevil

  • Catch Me If You Can

  • Gangs of New York

    ★★★★½

  • The Transporter

  • Austin Powers in Goldmember

  • Road to Perdition

  • Panic Room

  • City of God

    ★★★½

  • Ocean's Eleven

  • Training Day

  • The Fast and the Furious

  • The Hole

    ★★½

  • Hannibal

    ★★★½