aydan has logged 92 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry