• Dune

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Long Toast

    ★★

  • Canvas

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Parental Leave

    ★★½

  • Pillars

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Float

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★½

  • Nettles

    ★★★

  • 1968 < 2018 > 2068

    ★★½

  • An Act of Love

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • All or Nothing: Manchester City

    ★★★

  • Mack the Knife - Brecht's Threepenny Film

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Black Mother

    ★★★½

  • The Wolf House

    ★★★

  • Infinite Football

    ★★½

  • Fauve

    ★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Weekends

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Ram Dass, Going Home

    ★★½

  • mother!

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★★

  • history of the entire world, i guess

    ★★★

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • Hairat

    ★★★

  • Piper

    ★★★

  • Me Before You

    ★★

  • Superbia

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Taxi

    ★★★