Sort by

towerofbears has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Superstition

Superstition

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Contamination

Contamination

1980
×
★½
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry