• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The Courier

    ★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Street Flow

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Wandering Stars

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Polar

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★