Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cellar

The Cellar

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Seed

The Seed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House IV: Home Deadly Home

House IV: Home Deadly Home

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legend

Legend

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Relic

The Relic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry