RSS feed for Chris

Chris has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mama

Mama

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
15
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
Edit this entry  
24
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
★★
Edit this entry  
21
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
06
Halloween: H20

Halloween: H20

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
01
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Monster

The Monster

2016
×
★½
Edit this entry  
17
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sintel

Sintel

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Big Buck Bunny

Big Buck Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Edit this entry