• The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • The Deep House

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Rebecca

    ★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Stunt Double

  • The Silencing

    ★½

  • Hamilton

  • The Swing of Things

    ½

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★