Sort by
  • Harry & Meghan

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Look Both Ways

  • Not Okay

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • My Liberation Notes

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Umma

    ★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • All of Us Are Dead

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Malignant

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • The Loud House Movie

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Black Widow

    ★★★★

  • Good on Paper

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Chernobyl: Abyss

  • Law School

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½