RSS feed for Tina
  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • The Miniaturist

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Home Again

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★★

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Life

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Table 19

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Rememory

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • To Walk Invisible

    ★★★½

  • Why Him?

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Allied

    ★★★

  • Preposterous

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • At Hostar

    ★★

  • Inferno

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

    ★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★