Tavis has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bean

Bean

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Shelter

Shelter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jindabyne

Jindabyne

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry