• The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Buck Breaking

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Safety

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Don't Go Gentle: A Film About IDLES

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Flannery

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★½

  • The Wind

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Gottlieb

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Wobble Palace

    ★★★