• Lightyear

  • Spider-Man: No Way Home

  • Hawkeye

  • The Simpsons in Plusaversary

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Tribute to the Kings: Julio Cesar Chavez Jr. vs Anderson Silva

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Holiday Movies that made us

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★