• The Lovely Bones

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Speed Racer

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Sting

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • 50/50

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★