Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Creed III

Creed III

2023
×
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Edit this entry  
23
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Mother

The Mother

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Champions

Champions

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Marlowe

Marlowe

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Edit this entry