• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 9 Bullets

  • Father Stu

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Slash/Back

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unknown Country

    ★★★★

  • Linoleum

    ★★★

  • Soft & Quiet

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • I Love My Dad

    ★★★

  • Deadstream

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★

  • Blacklight

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • National Champions

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • It Hatched

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The One You're With

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Silent Night

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Saloum

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★