Sort by

Trace has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Stray

The Stray

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry