RSS feed for tracyyall
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
18
Party Wire

Party Wire

1935
×
★★★
Edit this entry  
17
Racket Busters

Racket Busters

1938
×
★★½
Edit this entry  
17
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Lilly Turner

Lilly Turner

1933
×
★★★
Edit this entry  
06
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jerry Lewis: The Man Behind the Clown

Jerry Lewis: The Man Behind the Clown

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
White Star

White Star

1983
×
★★½
Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
O.C. and Stiggs

O.C. and Stiggs

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
Edit this entry  
25
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Patrick

Patrick

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Edit this entry