Sort by

Conor has logged 110 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blackbeard's Ghost

Blackbeard's Ghost

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Bad Eggs

Bad Eggs

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dog

Dog

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry