• Shark Beach with Chris Hemsworth

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★½

  • Hubie Halloween

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Out

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★

  • Marvel Studios Cinematic Universe: A Chronology - Mark 16

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Peter's To-Do List

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★★