Sort by

mubarak has logged 35 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
In Time

In Time

2011
×
Edit this entry  
29
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
Edit this entry  
23
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
3000 Nights

3000 Nights

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Present

The Present

2014
×
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★½
Edit this entry