• X

  • Antlers

  • Brand New Cherry Flavor

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Sherni

  • Bo Burnham: Inside

  • The White Tiger

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Undergods

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • Devs

  • Biriyaani

  • Feels Good Man

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dwitiyo Purush

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Helen

  • Kedara

  • Buro Sadhu

  • Ravening

  • Eeb Allay Ooo!

  • Cargo

  • Special Actors

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Synchronic

  • The Platform

    ★★★½

  • Babyteeth

  • Shantilal O Projapoti Rohoshyo

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Bacurau

  • Chernobyl

    ★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Swallow

    ★★★

  • Vinci Da

    ★★½

  • The Act

  • Shankar Mudi

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

  • Bhobishyoter Bhoot

  • The Lodge

  • Cat Sticks

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • 2.0

    ½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Antrum

  • Andhadhun

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Nabarun

    ★★★½

  • Reason

    ★★★★★

  • The Nightingale

  • Tumbbad

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • (উমা) Uma (2018)

  • Climax

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • And What Is the Summer Saying

  • Awe!

    ★★★