Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Deal

The Devil's Deal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Moon

The Moon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elemental

Elemental

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toxic

Toxic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Roundup: No Way Out

The Roundup: No Way Out

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Missing

Missing

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Athena

Athena

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Number

Perfect Number

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cassiopeia

Cassiopeia

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Decibel

Decibel

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Men of Plastic

Men of Plastic

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incantation

Incantation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiritwalker

Spiritwalker

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ditto

Ditto

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry