• Hotel Artemis

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • mother!

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★½

  • The Feels

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Mayhem

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Rift

    ★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • XX

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • The Void

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blair Witch

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Always Shine

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★

  • Hush

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The Revenant

  • Crimson Peak

  • Southbound

    ★★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★★★

  • Closet Monster

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

  • Ant-Man

  • We Are Still Here

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • Jurassic World

  • Carol

    ★★★★★

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Nightlight

    ★½

  • Krisha

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★½

  • Demonic

  • Queen of Earth

    ★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Annabelle

    ★★★

  • Gone Girl