Sort by

kaden has logged 88 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry