Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mark of the Astro-Zombies

Mark of the Astro-Zombies

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Horror at 37,000 Feet

The Horror at 37,000 Feet

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Head

The Head

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
Read the review Edit this entry  
30
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Roar

Roar

1981
×
★★
Read the review Edit this entry