Sort by

Traumkugel has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
27
Ikiru

Ikiru

1952
×
Read the review Edit this entry  
25
Bunny Drop

Bunny Drop

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
All About Me

All About Me

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry