• Scream

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • The Rise and Fall of Lularoe

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Pray Away

    ★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Yearly Departed

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Superintelligence

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • The Binge

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Unforgivable

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½