Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry