• Unpregnant

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Looks That Kill

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Soundtrack to Sixteen

    ★★★½

  • Angrezi Medium

    ½

  • Thappad

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★½

  • 377 Normal

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • Hala

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Immenhof - Das Abenteuer eines Sommers

    ★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Then Came You

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Alles Isy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Snapshots

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Between Summer and Fall

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★★

  • Lez Bomb

    ★★★½

  • Candy Jar

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★½

  • Hichki

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Benji

    ★★★

  • Every Day

    ★★★