• Lightyear

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Piggy

    ★★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Sing 2

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • C.I.Ape

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½