Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Outside the Law

Outside the Law

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Of Gods and Men

Of Gods and Men

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Screaming Man

A Screaming Man

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Outrage

Outrage

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Route Irish

Route Irish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tender Son: The Frankenstein Project

Tender Son: The Frankenstein Project

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
My Joy

My Joy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burnt by the Sun 2: Exodus

Burnt by the Sun 2: Exodus

2010
×
★½
Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess of Montpensier

The Princess of Montpensier

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry