George has logged 214 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rusted Silhouette

Rusted Silhouette

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Beauty's Worth

Beauty's Worth

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry