• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Robin's Wish

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Acasă, My Home

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Residue

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½