travis has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Open Range

Open Range

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
White Vertigo

White Vertigo

1956
×
Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beloved

Beloved

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry