travis has logged 20 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry