travis has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry