Sort by
  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • Wonka

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Prehistoric Planet

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Memory

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Finch

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★