Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
2012

2012

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Battlestar Galactica: Razor

Battlestar Galactica: Razor

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Edit this entry