• Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

    ★★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★★

  • Downhill

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Grudge

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Jesus Is King

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★