Travis has logged 80 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
James White

James White

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry