RSS feed for Travis

Travis has logged 144 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tombstone

Tombstone

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: A Musical Journey

Star Wars: A Musical Journey

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
R2-D2: Beneath the Dome

R2-D2: Beneath the Dome

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Superman - The Last Son of Krypton

Superman - The Last Son of Krypton

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Feast

Feast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
01
FDR: American Badass!

FDR: American Badass!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
25
MGM: When the Lion Roars

MGM: When the Lion Roars

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
MGM: When the Lion Roars

MGM: When the Lion Roars

1992
×
★★
Read the review Edit this entry