• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Witch Hunt

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • Violet

    ★★★★

  • Sound of Violence

  • Gaia

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★½

  • Lily Topples The World

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • A Black Rift Begins to Yawn

    ★★½

  • The Sleeping Negro

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Pleasure

    ★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Hurrah, We Are Still Alive!

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • The Strings

    ★★★½

  • Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Violation

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★

  • Lucky

    ★★

  • The Donut King

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Anything for Jackson

    ★★½

  • Clapboard Jungle

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Falling

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lifeline: Clyfford Still

    ★★★★

  • Lake of Death

    ★½

  • Impetigore

    ★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★½

  • Butt Boy

    ★★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★½