• Lightyear

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Deepest Darkness, Flaming Sun

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

  • Burrow

  • The Dry

    ★★★

  • The Croods: A New Age

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Clapboard Jungle

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½