Travis has logged 19 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Natalie Wood: What Remains Behind

Natalie Wood: What Remains Behind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Going Attractions: The Definitive Story of the American Drive-in Movie

Going Attractions: The Definitive Story of the American Drive-in Movie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry