• Turning Red

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Good Girls Get High

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Void

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Final Girls

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Great Gatsby

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Struck by Lightning

    ½

  • Inception

    ★★★★

  • Get Him to the Greek

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Mamma Mia!

  • Hairspray

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • John Tucker Must Die

    ★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • She's the Man

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Waiting...

    ★★

  • Ocean's Twelve

  • Ginger Snaps Back: The Beginning

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • 13 Going on 30

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Ginger Snaps 2: Unleashed

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½

  • X2

    ★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Save the Last Dance

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • Drive Me Crazy

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • Jawbreaker

    ★★★

  • She's All That

    ★★★

  • Jackie Brown

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Matilda

    ★★★½

  • Empire Records

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★

  • The Princess Bride

    ★★★½

  • The Untouchables

    ★★★