Sort by

tyler, has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pest

The Pest

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antrum

Antrum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry